Bülten 23: Eşleşmeler ve Pro Bono Koordinasyon Toplantısı

Pro Bono Ağı’nın Sevgili Dostları,

Pro Bono Ödülü Lansman Toplantısı’ndan bu yana ağımızda yeni eşleşmeler gerçekleştirdik.

Erdem & Erdem Hukuk Bürosu ağımıza yeni katıldı. Fakat hem ‘otizm spektrum bozukluğu’ olan çocuklara tanı konması ve onların eğitimleri için çalışan Tohum Otizm Vakfı’na, hem de Cerebral Palsy’li (CP) çocukların rehabilitasyonu ve eğitimi üzerine yoğunlaşan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na hukuki destek vermeye gönüllü oldular.

Hergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı ise yeni bir STK ile daha çalışmayı kabul etti ve ekoloji, insan hakları, yoksullukla mücadele alanlarında faaliyet gösteren Yuva Derneği’yle bir araya geldi.

Diğer yandan, iki aylık aralıklarla gerçekleşecek “Pro Bono Koordinasyon Toplantıları” düzenlemeye karar verdik. Bu toplantıları yapma amacımız, büroların üstlendiği pro bono işlerin nasıl ilerlediğini konuşmak, sivil toplumdan gelen talepleri değerlendirmek ve böylece avukatlar arası bilgi paylaşımını kolaylaştırmaktır. Önerinin sahibi Av. Okan Demirkan olduğu için ilk toplantıyı da 30 Haziran 2017’de Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Hukuk Bürosu’nda düzenliyoruz.

Bir sonraki bültende görüşmek üzere.

İdil Elveriş,

İstanbul Bilgi Üniversitesi Pro Bono Hukuki Destek AğıHergüner Bilgen Özeke Avukatlık Ortaklığı Pro Bono Ekibi ve Yuva Derneği buluşmasından


Erdem & Erdem Hukuk Bürosu ve Tohum Otizm Vakfı arasında gerçekleşen toplantıdan


Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ve Erdem & Erdem Hukuk Bürosu toplantısından

19.04.2017

Paylaş