Haklarınıza Dair Rehberler

Pro Bono Ağı olarak, gündelik hayatta sıklıkla karşılaşabileceğiniz hukuki durumlara ilişkin rehberler hazırladık. Bu rehberler hukuki tavsiye niteliğinde olmamakla birlikte, belirli konular hakkında farkındalık sahibi olmanızı ve haklarınızın bilincinde olmanızı amaçlar. Yardımcı olmasını dileriz.*Savcılığa Şikayet Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarından Nazire Uyanık’a sunumun hazırlanmasındaki değerli katkıları için teşekkür ederiz.

Sunumu başlatmak için "Start Prezi" yazısının üstüne, sunumu ilerletmek için ise videonun altındaki oklara tıklayınız.

Olağanüstü Hal Nedir?

Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ne demek?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarından Cansu Günel ve Ece Yılmaz, New York Barosu'na başvuru için gereken 50 pro bono saati, İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Pro Bono Ağı'nda yaptıkları bir projede değerlendirdi. Bunun için ceza mahkemelerinde sık rastlanan bir karar türü olan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına dair bir sunum hazırladılar.

Sunumu başlatmak için "Start Prezi" yazısının üstüne, sunumu ilerletmek için ise videonun altındaki oklara tıklayınız.

Cinsel tacize uğrarsam ne yapabilirim?

Merak edilen konular resmi kurumlardan nasıl öğrenilir?

Her zaman ve her yerde yürüyüş yapılabilir mi? Toplantı yapılabilir mi?

Afet ve kriz zamanlarında gerekli hukuki bilgiler:

Seçimlerde oylar nasıl sayılır?

Cezalar zamanaşımına uğrar mı? İşkence suçunda ceza zamanaşımı var mıdır?


(*) Yasal Uyarı

Sitemizin içeriği, sadece bilgi ve deneyim paylaşımına yöneliktir. Bu sayfada yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Sitemizde yer alan dokümanlar hukukçular tarafından hazırlanmış bilimsel ve güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte İstanbul Bilgi Üniversitesi, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermez; ziyaretçilerin bu siteye dayanarak gerçekleştirdiği hareketlerden, bu sitede yer alan her türlü bilgi, yazı ve sair içeriklerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır; Türkiye Cumhuriyeti Barolar Birliği’nin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez. Bu bilgilerin iletilmesi hiçbir şekilde avukat müvekkil ilişkisi oluşturmaz. Bu bilgiler en son hukuki durumu yansıtmayabileceğinden okuyucular güncel durum hakkında bir avukata danışarak hareket etmelidirler.

Paylaş